Specjalista chorób oczu

Od wielu lat w Polsce i za granicą na licznych Kongresach i szkoleniach zdobywam wiedzę i umiejętności umożliwiające w sposób nowoczesny leczyć oczy. Pracuję jako nauczyciel akademicki w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, p.o. Ordynatora Oddziału Okulistycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO), Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego (DOG).
Dynamiczny rozwój okulistyki wymaga jednak wyspecjalizowania się w jednej z jej dziedzin.
Moje główne zainteresowania to choroby odcinka przedniego gałki ocznej, z których najważniejsze i najczęściej występujące to zaćma i jaskra. Interesuję się również chirurgią refrakcyjną soczewki. Postęp w możliwościach diagnostycznych i nowe techniki operacji, które udało mi się opanować pozwalają na efektywne leczenie tych schorzeń.
Zabiegi operacyjne wykonuję od ponad 20 lat, moje doświadczenie to ponad 50 000 wykonanych operacji zaćmy i innych.
Zaćma jest chorobą soczewki powodującą przymglenie widzenia, zmniejszenie kontrastów i zmiany w widzeniu barw. Jest to schorzenie postępujące. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest leczenie operacyjne, polegające na usunięciu zawartości zmętniałej soczewki i wszczepieniu sztucznej przejrzystej soczewki.
Metodą z wyboru w nowoczesnej mikrochirurgii zaćmy jest leczenie przy użyciu ultradźwięków (Fakoemulsyfikacja). Dotychczas nie wynaleziono skuteczniejszej i dającej lepsze efekty metody leczenia zaćmy. Fakoemulsyfikacja polega na rozdrobnieniu i zaaspirowaniu zmętniałej soczewki wewnątrz oka. Jednoczasowo wszczepia się sztuczną przejrzystą soczewkę z wyboru o odpowiedniej mocy i charakterystyce. Najpopularniejsze są obecnie miękkie soczewki zwijalne, pozwalające zminimalizować ranę operacyjną, zapewnić większe bezpieczeństwo i szybsze gojenie. Podczas operacji używane są wszystkie nowoczesne urządzenia i materiały medyczne.
Zaletą metody fakoemulsyfikacji jest to, że rana przez którą zabieg się dokonuje jest niewielka i szybko się goi, bez użycia szwów. Zabiegi usunięcia zaćmy uważa się za zabiegi bezpieczne, wykonywane w znieczuleniu kroplowym po odpowiednim przygotowaniu. W przypadku jaskry istnieje możliwość łączenia dwóch zabiegów jednoczasowo – zabiegów usunięcia zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym. Wszystkie zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, pacjenci umawiani na konkretny dzień i godzinę. Żaden z pacjentów leczonych w znieczuleniu miejscowym nie wymaga nieprzyjemnego leżenia i leczenia szpitalnego.
Zabiegi chirurgii refrakcyjnej soczewkowej, korygującej wady wzroku polegają na wszczepieniu implantu soczewkowego Visian ICL amerykańskiej firmy STAAR do przestrzeni zawartej pomiędzy tęczówką a własną soczewką pacjenta. Implanty są niewidoczne, zabiegi bezpieczne.
Wyposażenie Sali operacyjnej, instrumentarium i doświadczenie pozwalają na wykonywanie zabiegów nawet tych najbardziej skomplikowanych i wieloproceduralnych.
W ramach BON MEDIC oferuję Państwu:
– wizyty i konsultacje okulistyczne
– operacje zaćmy
– operacje jaskry
– operacje wieloproceduralne
– chirurgię refrakcyjną soczewki, wszczepianie soczewek korygujących wadę wzroku ( ICL firmy STAAR)